Nový článok Emancipovaná, alebo zotročená???

Autor: Janka Matejčíková | 12.3.2011 o 20:32 | (upravené 21.3.2011 o 18:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  121x

Nazrime do života jednej obyčajnej ženy. Nezáleží na tom, či vydatá, slobodná, rozvedená. Väčšina Sloveniek žije nasledovne: Budíček o 5.00, príprava raňajok pre deti, rýchla sprcha,ešte rýchlejšia zubná hygiena, čo najrýchlejší make-up, lebo čas tlačí, poklusom na autobus, veď v robote treba byť o 7.00, o 12.00 alarm v žalúdku, lebo ešte nejedla (nestihla), pokračovať v práci (prípadne aj hladná), pri tom všetkom úvaha o nákupe v potravinách, čo treba, čo chýba, čo sa zjedlo, čo sa bude variť, čo potrebujú decká do školy,útek z práce o 15.30, cestou vybaviť ten nákup, príchod domov o 16.45...

...do pozoru ku sporáku, pri varení dirigovať ratolesti, veď majú kopu domácich úloh a všade okolo strašný bordel, nedá sa nekričať, žily navreté, pena okolo úst, ešte nie je dokončená večera, o chvíľu bude tma, povysáva až zajtra, veď starý je strašne unavený a TV-ovládač je tak sexi... Žehliť? Áno, to sa dá aj pri večernom filme, ak to manžel neprepne na športový kanál. Keď prepne, aspoň bude kvalitnejšie vyžehlené... Tak predsa prepol na športový kanál, spokojne môže vyžehliť, aj v kuchyni upratať, bože to je horko, ale nesmie otvoriť okno, lebo nalietajú komáre, nevadí, hodí rýchlu sprchu, odmaluje tvár, nastrieka parfum, tušim sa zabudla najesť, aspoň zostane štíhla, položí sa do postele a naozaj by sa rada pomilovala, no nestihne ani vyslať signál ku svojej silnejšej polovičke a...tvrdo zaspí.

Crrrrrrn-budíček-5.00. To isté, čo včera a zajtra a pozajtra, podaktoré aj cez víkend. Toto je fakt emancipácia? Stretla som sa  s názorom (bol to chlap), že takto sme to predsa chceli. Ale nie, takto naozaj nie. Príde vám to vyrovnané? Je to normálne? Sme my ženské normálne?

Viem, prečo to robíme (tie "sprostejšie" z nás). Aby boli deti spokojné, partner spokojný, šéf spokojný,... Kde sme my? Niekde medzi hrncami a domácimi prácami a zamestnaním, strhané, bez nálady, podráždené, niekedy aj škaredé, od potu zapáchajúce. Chlapi, toto nikto nechcel !!! Ani vám sa takéto nepáčime. Pomôžte nám trošku. Potrebujeme pohladiť a pocítiť, že aj o nás sa niekto postará...raz...možno. Či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?